Smagios ir paprastos žaidimų idėjos vaiko gimtadienio šventei

Nebūna blogų gimtadienio žaidimų – būna tik nuobodus gimtadienis be jokių veiklų ir pramogų. Jeigu organizuojate gimtadienio šventę savo vaikui, metas pagalvoti apie pramogas, kuriomis sudominsite susirinkusius svečius. Didžiulis pripučiamas batutas kieme yra gera pradžia, tačiau jeigu norite daugiau aktyvių veiklų – kviečiame paskaityti šį straipsnį.

1. (Iš)pakavimo žaidimas

Priemonės: dvi poros virtuvinių pirštinių (tinka ir žieminės, kumštinės pirštinės); keli rulonėliai maistinės pakavimo plėvelės; daug smulkių prizų (saldainiai, kramtomoji guma, 5€ banknotas ar 1€ moneta ir pan.)

Žaidime dalyvauja du žmonės, abu jie ant rankų užsimauna virtuvines piršines. Žaidimo tikslas – išpakuoti į maistinę plėvelę susuktą mažą prizą greičiau nei tai padarys varžovas. Laimėtojas pasiima abi dovanas, tuomet keičiasi žaidėjai.

Žaidimas nereikalauja daug pasiruošimo, tačiau jame reikia daug pastangų. Patikėkite, žaidimo stebėtojai prisijuoks iki ašarų matydami, kaip nelengvai dalyviams sekasi pasiekti pergalę

2. Muzikinė kėdė

Priemonės: muzikos grotuvas, kėdės.

Tai tikra vaikų gimtadienių klasika. Ratu sustatoma viena kėde mažiau, nei yra dalyvių. Kol groja muzika, visi dalyviai keliauja ratu. Kai muzika nutyla, būtina kuo greičiau atsisėsti ant laisvos kėdės. Dalyvis, neradęs kėdės – iškrenta. Viena kėdė pašalinama, išlikę žaidžia toliau. Jeigu norite pagyvinti žaidimą, įsteikite nedidelę dovaną nugalėtojui.

3. Perduok siuntinuką

Priemonės: didesni popieriaus lapai (tinka laikraščio), nedidelė dovanėlė laimėtojui, muzikos grotuvas.

Dovanėlė, pavyzdžiui, šokoladukas, įvyniojama į kelis didesnio popieriaus lapus. Įvinioti reikia imant po vieną popieriaus lapą ir formuojant kamuolį. Dalyviai sėdi ratu ir kol skamba muzika, popierinį kamuolį siunčia vienas kitam. Muzikai nustojus groti tuo metu rankose kamuolį turintis žaidėjas nuima vieną popieriaus sluoksnį. Taip žaidimas tęsiasi toliau. Paskutinį sluoksnį nuėmęs žaidėjas dovanėlę pasilieka sau.

Jeigu norite, kad kuo daugiau vaikų šiame žaidime laimėtų, tarp skirtingų popieriaus sluoksnių galite paslėpti mažų saldainiukų, kurie atitenka tą sluoksnį nuėmusiam žaidėjui.

4. Šuoliai su maišais

Priemonės: dideli, medžiaginiai maišai (arba dideli pagalvių užvalkalai).

Tai dar vienas vaikų gimtadienių klasika tituluojamas žaidimas, kuris privers ir pasijuokti, ir paprakaituoti. Visi dalyviai išsirikiuoja prie starto linijos pilnai įlipę į skirtingus maišus. Tikslas – po duoto starto kuo greičiau nušuoliuoti iki finišo linijos.

Vaikai mėgsta į pramogas nerti stačia galva, nepagalvodami apie pasekmes, pamiršdami saugoti tiek save, tiek kitus. Prieš startą išaiškinkite tiek žaidimo, tiek saugumo taisykles, stebėkite, kad vaikai nestumdytų vieni kitų.

5. Kas čia kalba?

Priemonės: didesnis maišas, keli pliušiniai žaislai.

Šis žaidimas skirtas mažesniems švenčių dalyviams. Jam reikės bent kelių pliušinių gyvūnų, kurie sudedami į maišą. Kiekvienas vaikas traukia po žaislą iš maišo ir tuomet jo klausiama: kas čia kalba? Žaidimo dalyvis, jeigu gali, įvardija, kaip šis gyvūnas vadinasi, o taip pat turi pamėgdžioti to gyvūno skleidžiamą garsą.

6. Lobio medžioklė

Priemonės: popierius, rašiklis, vokai.

Jeigu gimtadienio vakarėlyje yra 3-4 vaikai, jubiliatui dovaną galite įteikti labai išradingai – paslėpkite ją kažkur namuose, o tada užuominų pagalba pasiūlykite surasti lobį.

Popierių sukarpykite į keletą lapelių (priklauso, kiek užuominų ruošiatės palikti iki surandant dovaną), ant jų turite rašyti nuorodas, kur yra paslėptas kitas vokas su kita užuomina. Pirma užuomina turi padėti surasti antrąją, antroji užuomina turi lydėti iki trečio voko, ir t.t.

Neslėpkite skirtingų užuominų tame pačiame kambaryje ar netoli viena kitos, juk nenorite, kad žaidimo pradžioje būtų atrasta, pavyzdžiui, paskutinė užuomina. Atsižvelkite į tai, jog šis žaidimas komandinis, tad ir užuominas (priklausomai nuo dalyvių amžiaus), galite šiek tiek pasunkinti, nedarykite jų tiesmukiškų.

Paskutiniame taške, kur yra paslėpta dovana, palikite laiškelį bei maišelį su saldumynais. Laiškelyje paaiškinkite, jog šis lobis – dovana jubiliatui, o saldumynais vaišintis gali visi ištikimi jo pagalbininkai.

7. Balionų lenktynės

Priemonės: balionai.

Šiam žaidimui reikės iš anksto pripūsti keletą balionų. Kaip tiksliai žaisti šį žaidimą – apibrėžiama nėra. Dalyvius suskirstykite į komandas po du, kiekvienai komandai duokite po balioną, nustatykite starto ir finišo pozicijas. Dalyvių tikslas – nugabenti balioną iki finišo nenaudojant rankų, jis taip pat negali paliesti žemės. Keli variantai – balioną dalyviai iš abiejų pusių suspaudžia savo galvomis, nugaromis, pilvais ar kitomis kūno dalimis. Laimi komanda pirma pasiekusi finišą, nesusprogdinusi ir nepametusi baliono.

Jeigu vaikų yra nedaug – žaisti galima ir po vieną. Tokiu atveju dalyviai balionus suspaudžia tarp kojų ir iki finišo turi kuo greičiau nušuoliuoti.

8. Atributų medžioklė

Priemonės: popieriaus lapas, rašiklis.

Jeigu gyvenate ne tik jaukiuose, bet ir erdviuose namuose, kuriuose organizuojate gimtadienio vakarėlį, išnaudokite tai vaikų pramogai. Šiam žaidimui reikės minimalaus pasiruošimo. Suskirstykite vaikus į dvi ar daugiau komandų po 2-4 žaidėjus ir duokite jiems iš anksto paruoštus sąrašus su išvardintais įvairiais daiktais. Komandų tikslas – namuose atrasti ir kuo greičiau surinkti visus sąraše paminėtus daiktus. Kiekvienos komandos daiktų sąrašas gali būti skirtingas. Pavyzdžiui: apelsinas, dantų pasta, stiklinė, kepurė. Laimi ta komanda, kuri pirma surenka ir į sutartą vietą pristato visus daiktus iš sąrašo.

Kiek daiktų gali būti sąraše – jūsų improvizacijos reikalas. Svarbiausia, prieš žaidimą susitarkite su dalyviais, kurios erdvės ir vietos yra uždraustos ir kuriose daiktų iš sąrašo tikrai rasti nepavyks.

9. Žaidimas iš atminties

Priemonės: lapas, rašiklis, padėklas, uždangalas, keli smulkūs daiktai.

Žaidimas skirtas truputį vyresniems vaikams, kurie jau moka šiek tiek rašyti. Kiekvienam dalyviui įteikite po lapą ir rašiklį. Ant padėklo išdėliokite maždaug 10 smulkių daiktų (tai gali būti įvairios žaislinės figurėlės iš šokoladinių kiaušinių, kanceliarinės priemonės, papuošalai, maistas ir visa kita, ką randate namuose bei sutalpinate į savo delną). Sukvieskite vaikus ratu, atidenkite padėklą ir leiskite jiems minutę ar dvi atidžiai įsižiūrėti į visus daiktus, kurie yra ant padėklo. Pasibaigus sutartam laikui padėklą reikia uždengti, o vaikai turi penkias minutes, jog ant popieriaus lapo išvardintų kuo daugiau daiktų, kuriuos pavyko įsidemėti. Laimi tas, kuriam pavyksta prisiminti daugiausiai daiktų.

10. Muzikinės statulos

Priemonės: muzikos grotuvas, lipdukai.

Turbūt nėra žmogaus, kuris lankydamas darželį nežaidė šio žaidimo. Ir suprantama kodėl – tai klasika, nešanti teigiamas emocijas.

Taisyklės paprastos – visi vaikai šoka pagal grojančią dainą. Kai tik muzika nutyla, vaikai turi sustingti į kuo originalesnes statulas. Prisiminkite, jog statulos nejuda. Tad jeigu ji praranda pusiausvyra ir nukrenta arba aiškiai pakeičia pozą, tuomet žaidėją galima eliminuoti iš žaidimo. Originaliausia statula apdovanojama lipduku ir žaidimas tęsiasi vėl paleidus muziką. Laimėtoju skelbiamas tas, kuris surenka daugiausiai lipdukų.

Daug žaidimų žino mūsų animatoriai!